Kategorie

Nástěnný ventilátor VULKAN-N 300mm 230V

Model: VKN-N-04-300/4E
Dostupnost: Obvykle skladem
Dostupnost produktu Vám upřesní náš specialista
CZK
Maloobchodní cena 5 390 Kč 5390
Bez daně: 4 455 Kč
Množství:  

Ventilátory je možné použít pro místní odvětrání místností a jiných objektů, pro zástavbu do vzduchotechnických rozvodů a případné jiné vzduchotechnické aplikace, za předpokladu dodržení dovolených parametrů dopravovaného vzduchu.

Ventilátory VKN-N je možné montovat v jakékoliv poloze (doporučují se však instalovat s osou motoru ve vodorovné poloze pro bezproblémový odvod případného kondenzátu). Kabel připojení musí být přiveden k motoru z boku nebo zespodu. Na rovnou zeď se ventilátory VKN-N montují pomocí 4 ks vrutů, podložek a hmoždinek (součást dodávky) přes upevňovací otvory v desce.

Ventilátor je určen pro provoz ve vnitřním základním prostředí s okolní teplotou od -30 °C do +40 °C, pro dopravu čistého vzduchu bez prachu, mastnot, výparů chemikálií a dalších znečištění. Dále je nutné zajistit, aby ventilátor nenamrzal, nestékal do něj a neusazoval se v něm kondenzát vody z potrubí. Elektrické krytí motoru ventilátoru je IP42.

SKŘÍŇ
Skříň je vyrobena z elektricky nevodivého termoplastu TP bílé barvy. Přednostmi plastu TP jsou mechanická odolnost, barevná stálost a snadná údržba. Skříň je připravena pro montáž do jednoduchého okna. Tento typ ventilátoru může být instalován i do dvojitého okna nebo
zdi při použití plastových dílů, které lze objednat jako příslušenství.

OBĚŽNÉ KOLO
Oběžná kola u VKN-N 200, 250, 300, 350, 400, 450 jsou z ocelového plechu s černým práškovým nástřikem. U ventilátorů VKN-N 500; 630 jsou lopatky vyrobeny z hliníkového plechu s černým práškovým nástřikem. Oběžná kola jsou staticky a dynamicky vyvážená.

MOTOR
Ventilátory VKN/E mají jednofázový asynchronní motor s vnějším rotorem a rozběhovým kondenzátorem. Ventilátory VKN/D mají třífázový asynchronní motor s vnějším rotorem. Rotor je osazen v bezúdržbových kuličkových ložiscích. Stupeň ochrany viz tabulka. Rozsah pracovních teplot viz tabulka. Třída izolace B. Ochrana před úrazem elektrickým proudem (třída 1). Ochrana proti přehřátí pomocí vestavěného bimetalového automatického termokontaktu.


POUŽITÍ
Ventilátory je možné použít pro místní odvětrání místností a jiných objektů, pro zástavbu do vzduchotechnických rozvodů a případné jiné vzduchotechnické aplikace, za předpokladu dodržení dovolených parametrů dopravovaného vzduchu.


KABEL PŘIPOJENÍ
Ventilátory VKN-N 200, 250, 300, 350, 400, 450 mají od motoru vyveden kabel připojení o délce cca 0,45 m. Kabel je pevně přichycen k ochranné mřížce. Konec kabelu je volný a připravený pro zapojení do svorkovnice. Ventilátory VKN-N 500, 630 nemají žádný připojovací kabel. Připojení ventilátoru se provádí přímo do svorkovnice v krabičce umístěné na těle motoru ventilátoru.


ELEKTRICKÁ PŘIPOJOVACÍ SKŘÍŇKA
Pro ventilátory VKN-N 200, 250, 300, 350, 400, 450 je elektrická připojovací skříňka součástí dodávky, je však samostatně vložena do krabice balení ventilátoru. Rozměry 80 × 80 × 40 mm. Krabička obsahuje dvě průchodky pro kabel připojení, svorkovnici a u jednofázových motorů navíc
i rozběhový kondenzátor. Ventilátory VKN-N 500, 630 mají elektrickou připojovací skříňku
přímo na těle ventilátoru.

REGULACE OTÁČEK
Regulace otáček se provádí snižováním napájecího napětí elektronickými nebo transformátorovými regulátory otáček (viz příslušenství). Při použití elektronického regulátoru otáček (např. VRS) může dojít v oblasti nízkých otáček ke vzniku parazitního hluku.

ELEKTRICKÁ INSTALACE
Do elektrické sítě musí být ventilátor vždy připojen přes vlastní tepelnou ochranu. Po zapojení je třeba změřit protékající proud, který musí odpovídat jmenovitému proudu na štítku motoru.

PŘÍKLAD OBJEDNÁNÍ
Nástěnný ventilátor o parametrech 7000 m3 / hod, 80 Pa, 230 V, s regulátorem otáček.

VKN-N-04-450/4E 1 ks
VRS 2.0U 1 ks


BALENÍ, DOPRAVA A SKLADOVÁNÍ
Ventilátory jsou zabaleny jednotlivě v krabici z 3-vrstvé lepenky. Při dopravě a manipulaci je třeba s ventilátorem zacházet opatrně a šetrně. Během přepravy nesmí dojít k otřesům, vibracím ani nárazům. Ventilátor se musí skladovat ve vnitřním suchém a čistém prostoru.


PŘÍSLUŠENSTVÍ
 ROV - transformátorový regulátor otáček
 WSK - venkovní samočinná žaluzie
 VRS - regulátor otáček

ventilatory-klimatizace.cz